ÇEVREMİZ DERGİSİ ARŞİVİNE DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KİRLİLİK; ÜLKEMİZDE VE DÜNYADA KİRLENEN O KADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ!

ÇEVRESEL GENEL TEMİZLİK YAPALIM

          Asfalt üretmek için kurulan tesis uzun yıllar önce şimdiki bulunduğu yere kurulmuş, şehrimizin büyümesi ve Küçük Sanayi Sitesinin alt kırlında bulunmaktadır ki, burada üretilen asfalt için yakılan ocaktan oldukça kesif duman çevresini ve orada çalışanları rahatsız edecek kadar kesif dumanlar saçmakta Çorum'un havasını oldukça yoğun bir şekilde kirletmektedir. Bir de üstelik bu tesiste Belediyemizin ufak bir misafirhanesinin de bulunduğunu zannetmekteyim. 

Asfalt üretmek için kurulan tesis. Arkada gözüken yer Sanayi bölgesi sol taraf ise Mimar Sinan Mahallesi

 
Asfalt üretmek için kurulan tesis. Arkada gözüken yer Sanayi bölgesi
Burası şu anda bile transit geçen Ankara-Samsun yolu üzerinde trafik seyri yapan vasıtalarda bulunan yolcular tarafından devamlı görülmektedir ki bu da ilimizin temizliği hakkında yaptığız çabaları boşa çıkartmaktadır. Ayrıca buraya boşaltılan artıklarımızda bulunan naylon poşet ve kağıt artıkları da adı geçen yolu önemli bir şekilde kirletmektedir.
Bizce;bu iki kirlilik yaratan tesislerin bir an önce daha uzak yerlere kaldırılması gereklidir. Bütçemizin yetersizliği savunulacak olsa da,bu sağlığımızı ilgilendiren iki tesisisin başka yerlere nakli için Belediyemiz bir an önce bu konuya eğilmesi gereklidir, Ödenek yokluğu ile mazeret bulunulacağını zannetmiyorum.
Sayın  Belediye Başkanımızın ivedilikle eğileceğini adım gibi biliyorum.
Saygılarımla.  

 

ÇEVREMİZ DERGİSİ ARŞİVİNE DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

DİKKAT Bu yazıların ve resimler telif eserleri kapsamında bulunmaktadır. İzinsiz kullanmayınız.  corumlu2000@gmail.com

Gizlilik şartları ve Telif Hakkı © 1998 Mahmut Selim GÜRSEL adına tüm hakları saklıdır.